• Dzień otwarty w CX Liceum

• 18.03.2024 22:32
      • W czwartek, 14 marca, w CX Liceum im. Roberta Schumana zagościli kandydaci do klas pierwszych – najczęściej w towarzystwie swoich rodziców. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Monika Kalata. Ilustrowana licznymi zdjęciami opowieść o szkole, profilach, kadrze, partnerach współpracujących z placówką i osiągnięciach zachęciła wszystkich do bliższego poznania naszej oferty edukacyjnej.
      • Tutaj na wysokości zadania stanęli nauczyciele zespołów przedmiotowych i uczniowie. Nie tylko odpowiadali na pytania gości, ale też oprowadzali po budynku szkoły, pokazywali zdjęcia,  tłumaczyli, wyjaśniali, rozmawiali. W pracowni chemicznej, pod kierunkiem nauczycieli, licealiści przeprowadzili zapierające dech w piersiach eksperymenty przekonujące, że nauka może być ekscytująca. W pracowni językowej uczniowie opowiedzieli o wyjazdach edukacyjnych  do Londynu i Paryża. W innych salach lekcyjnych młodzież prezentowała projekt "Moja historia - Twoja historia w Krzyżowej"  oraz autorski film o CX Liceum. Dzień Otwarty to prawdziwe święto szkoły. Mamy wtedy okazję podsumować to, co działo się na przestrzeni ostatniego roku, podzielić się sukcesami, zainspirować do kolejnych działań. To niepowtarzalna szansa posłuchania o tym, jak naszą szkołę widzą i oceniają nasi uczniowie, czego ich nauczyliśmy i nad czym jeszcze warto popracować. Chyba dobrze wypadliśmy, bo goście opuszczali budynek z głębokim postanowieniem zasilenia naszych szeregów 1 września;-) Cieszymy się i trzymamy ich za słowo!

Fotorelacja poniżej.