Strona główna
Poznaj CX LO
Grupa filmowa FANI KINA I FILMU
Grupa filmowa FANI KINA I FILMU z CX Liceum Ogólnokształcącego im. Roberta Schumana z Warszawy filmem Kazimierza Karabasza i Władysława Ślesickiego rozpoczęła swój udział w programie edukacyjnym "Filmoteka Szkolna". Zdaniem członków grupy pomiędzy życiem młodzieży w latach 50. XX wieku a życiem młodzieży w latach 20. XXI wieku można dopatrzeć się wiele podobieństw. Dotyczą one m.in. młodzieńczego buntu, stosunku młodych ludzi do szkolnictwa i pracy czy spędzania czasu wolnego. Nastąpiło wiele zmian w różnych sferach i dziedzinach życia ale pewne działania oraz sposoby myślenia pozostały niezmienne. W dalszej części zajęć padł ciąg skojarzeń z rzeczownikiem zbiorowość. Uczestnicy spotkania udzielili odpowiedzi na szereg pytań dotyczących przynależności: dlaczego jej potrzebujemy, jakie są jej oznaki, co powoduje jej chęć i czym się różni przynależność do grupy od przynaleźności do rodziny
Święto Niepodległości
Uczniowie klas I-III SP nr 371, wraz ze swoimi nauczycielami i Panią Dyrektor Moniką Kalatą, zgromadzili się przed budynkiem szkoły, by z mieszkańcami Mokotowa świętować nadchodzący dzień 11 listopada, Narodowe Święto Nieodległości. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny, a następnie wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".
Licealiści w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL
We czwartek (9.11.2023) uczniowe klas IIa i IVc LO naszej szkoły odwiedzili Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie. Zapoznali się tam z historią tego miejsca i bohaterów w nim przetrzymywanych. Dwugodzinna lekcja z przewodnikiem, podczas której poznali losy wielu ważnych postaci w historii Polski, w tym samego Witolda Pileckiego, wzbudziła w uczniach smutek oraz zmusiła do refleksji.
Warszawska akcja Zima w mieście 15.01 - 26.01.2024 r.
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 15 stycznia – 26 stycznia 2024 r.
Już od 24 listopada 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznejedycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak, jak co roku wokresie ferii, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy,będą miały zapewnioną opiekę oraz różnorodne zajęcia.Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2024 adresowana jest do uczniówwarszawskich szkół oraz dzieci (uczniów) mających stałe miejscezamieszkania w Warszawie_ (status ucznia przysługuje osobompobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych wokresie od 1 września do 31 sierpnia, oddział przedszkolny jestpodstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w składstruktury organizacyjnej szkoły podstawowej).
Projekt w Krzyżowej
Szanowni Uczniowie,
chciałabym zaproponować Wam projekt międzynarodowy w Krzyżowej - temat: „Twoja historia - Moja historia”. Zaplanowany termin 26.02- 02.03.2024 r.
Zajęcia odbywają się w grupach w formie warsztatów w języku angielskim w Krzyżowej. Jest to okazja do rozwijania nie tylko umiejętności językowych (15 osobowe grupy licealistów z Polski i Niemiec ) jak również do poznawania historii, Unii Europejskiej i zagadnień z nią związanych jak i integracji. Będę miała na uwadze opinię nauczyciela języka angielskiego i wychowawcy podczas zbierania grupy.
Integracja Ia w Kazimierzu Dolnym
W październiku klasa Ia CX LO udała się na dwudniowy wyjazd integracyjny do Kazimierza Dolnego. Uczniami opiekowały się nauczycielki: p. Agnieszka Dziurda (wychowawczyni) i p. Agnieszka Książek. Licealiści zwiedzali renesansowe miasteczko w formie gry terenowej, jedli kazimierzowskie koguty – tradycyjny, lokalny wypiek ze słodkiego ciasta, a wieczorem udali się na zwiedzanie wąwozów przy świetle pochodni. Następnego dnia podczas zajęć integracyjnych doświadczyli m in. chodzenia w tzw. pijanych okularach, rozpalali ogień za pomocą krzesiwa i przeszli krótki kurs survivalu. Uczniowie prowadzili także "dochodzenie w sprawie tajemniczej zbrodni na wilku". Po południu zwiedzili ruiny zamku w Janowcu, spacerowali po okolicy. Bawili się tak dobrze, że niektórzy z nich nadal nie wiedzą, kto zabił wilka. :)
Klasa IIId w Kinotece
Akademia Dokumentalna w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki to m.in. cykl spotkań pod hasłem "Filmowe piątki z klasą". Licealiści wraz z nauczycielką p. Kamilą Jędrzejczyk zainteresowani tematyką filmową wzięli udział w pokazie filmu "Georgie ma się dobrze" połączonego ze spotkaniem edukacyjnym prowadzonym przez eksperta z dziedziny psychologii.
Sportowa SP 371
Gratulujemy nauczycielom wychowania fizycznego i zaangażowanym uczniom.
Teatralna Ie
Uczniowie klasy 1e wraz z wychowaczynią p. Krystyną Michałowską wybrali się do Teatru Polskiego na dwa przedstawienia: "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Jarosińskiego oraz "Tango" Sławomira Mrożka w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego.
4
Klasa Ie w POLIN
19 października 2023 r. uczniowie klasy 1e wraz z wychowaczynią Panią Krystyną Michałowską udali się do warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zwiedzili tam wystawę stałą "1000 lat historii Żydów Polskich. Poza tym obejrzeli dwie wystawy czasowe: "Wokół nas morze ognia" i "Płonące".
8
Chemia doświadczalna
Zajęcia koła chemicznego są świetną okazają, by uczniowie klas 7a SP 371 oraz 1b i 2b CX LO wykonywali ciekawe doświadczenia chemiczne z językiem angielskim pod kierunkiem swoich nauczycieli.
5
Międzynarodowy Dzień Kropki
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie klas pierwszych i IId liceum oraz VIa oraz Va SP wykonali nietypowe ćwiczenie. Pracując w parach sporządzili sobie nawzajem portrety. I nie byłoby w tym nic dziwnego i trudnego gdyby nie fakt, iż do ich wykonania mogli użyć jedynie czterech figur geometrycznych: okręgu, trójkąta, kwadratu i prostokata. Autorów najlepszych prac nagrodzono publikacjami edukacyjnymi.
Ślubowanie uczniów klas I SP
13 października w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość. Dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 371 oficjalnie zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej Zespołu Szkół nr 59. Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszaków, a potem pasowanie na ucznia każdego pierwszoklasisty przez Panią Dyrektor Monikę Kalatę. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w czasie całej edukacji.
Sukces drużyny
Uczniowie CX Liceum zajęli III miejsc podczas rozgrywek piłki ręcznej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Gratulujemy zawodnikom, jak również ich trenerowi - Panu Krzysztofowi Pasickiemu, którzy odnieśli sukces.
2
Piękny czas na Roztoczu
Trzydniowa wycieczka na Roztocze dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Uczniowie z klas 2c, 4a, 4b i 4c, wraz z opiekunami: p. Beatą Kuśmierczyk, p. Lidią Michalak, p. Renatą Wilczyńską-Kość, uczestniczyli w wyjeździe rekreacyjno-krajoznawczym do Zwierzyńca, którego celem była integracja oraz poznanie przyrody Roztocza.
Nagrodzone nauczycielki
Z radością pragniemy podzielić się wiadomością, że dwie nauczycielki Zespołu Szkół nr 59 zostały wyróżnione za swoją pracę dydaktyczną i wychowawczą z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Elwira Kopeć, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej otrzymała Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy, Pani Anna Zaczek, nauczycielka matematyki w SP i LO otrzymała Nagrodę Burmistrza dzielnicy Mokotów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy.
Dzień Edukacji Narodowej
Życzenia od Małego Samorządu Uczniowskiego
Podlasie wielokulturowe - trzydniowa wycieczka klas V i VI
Podczas wyjazdu uczniowie klas V i VI szkoły podstawowowej zwiedzili Rezerwat Żubrów w Puszczy Białowieskiej, Narwiański Park Narodowy, poznali świat występujących tam roślin i zwierząt. W Białymstoku, Tykocinie i Supraślu spotkali się z kulturą ludności z Podlasia tym z kulturą żydowską i prawosławną. Brali również udział w grze historycznej w Centrum Zamenhofa i warsztatach w Muzeum Papiernictwa.
Warsztaty klasy Ie pod hasłem "Jutro? Zacznij teraz"
28 września 2023 klasa 1e wzięła aktywny udział w warsztacie o Tadeuszu Mazowieckim "Jutro? Zacznij teraz" towarzyszącemu Nagrodzie Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego.
Warsztat pozwolił uczniom lepiej poznać postać pierwszego premiera wolnej Polski i związany z nim ważny fragment historii naszego kraju. Poza tym stworzył bezpieczną przestrzeń do rozmowy o różnych formach aktywizmu społecznego. W trakcie spotkania odbyła się projekcja filmu krótkometrażowego Małgorzaty Świderskiej "Rewolucje przeprowadza się przez telefon" wyprodukowanego przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Warszat przeprowadził Marcin Majkut.
Galeria zdjęć
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Kalendarz
- maj
- 12
- Egzamin maturalny z matematyki (pr)
- 12.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 12
- Zapoznanie z zabytkami i kulturą Czech. Wycieczka klas 2a, 2c, 2d
- 12.-15.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie(pr)
- 13.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
- 13.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 14
- Egzamin ósmoklasisty z matematyki
- 14.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 15
- Dzień otwarty dla rodziców
- 15.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 15
- Egzamin maturalny z geografii (pr)
- 15.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 15
- Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego
- 15.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 16
- Egzamin maturalny z chemii (pr)
- 16.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 19
- Egzamin maturalny z historii (pr)
- 19.05.
- Inne wydarzenie
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 312774