Poznaj CX LO
Uczniowie CX LO w Centrum Nauki Kopernik
W dniu 14 listopada uczniowie klas CX Liceum Ogólnokształcącego 1a, 1d i 2b wraz z wychowawcami zwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Celem wycieczki było wspomaganie samodzielnego uczenia się, poznawanie świata, odkrywanie zjawisk przyrodniczych oraz rozbudzenie ciekawości uczniów przedmiotami przyrodniczymi czyli biologią, fizyką i chemią. Dzięki interaktywnej ekspozycji każdy uczestnik mógł dotknąć eksponatu, zobaczyć i dowiedzieć się jak działa. Centrum Nauki Kopernik odkryło przed naszymi uczniami najbardziej atrakcyjną stronę nauk ścisłych zachęcając i inspirując ich do pogłębiania zainteresowań w tym kierunku.
Tydzień Edukacji Globalnej
W tym roku Tydzień Edukacji Globalnej odbywa się pod hasłem „Pokój dla planety. Planeta pokoju”. Z tej okazji w sali nr 11B można zobaczyć plakaty poświęcone tematom związanym z konfliktami zbrojnymi, dążeniem do pokoju i doświadczeniom uchodźczym. Wspomniane plakaty stały się dla uczniów klasy Ie liceum przyczynkiem do dyskusji oraz okazją do podzielenia się między sobą refleksjami na w/w tematy.
Historia niedźwiedzia Wojtka
Najmłodsi uczniowie naszj szkoły odbyli fascynującą podróż przez tajemnice polskiej historii. Dzieci obejrzały spektakl "Historia misia Wojtka" o legendarnym niedźwiedziu Wojtku - dzielnym żołnierzu 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Atrakcyjną lekcję historii przygotowało Biuro Przystanków Historia IPN. Dziękujemy!
Ie w POLIN na spektaklu "Czekając na dzień"
W Audytorium Muzeum Historii Żydów Polskich 10 listopada 2023 r. odbył się spektakl teatralny "Czekając na dzień" oparty na wspomnieniach Stelli Fidelseid. Spektakl przedstawia losy dwudziestoczteroletniej Żydówki, która przeżyła powstanie i likwidację getta warszawskiego. Fidelseid wyszła z kryjówki w piwnicy spalonego domu w getcie i nie wiedziała, dokąd iść. Odcięta od świata murem, umęczona głodem, chorobami i strachem miała do wyboru poddać się lub zawalczyć o życie mimo nikłych szans na przetrwanie. Spektakl odbył się z udziałem aktorek Teatru Polskiego: Grażyny Barszczewskiej oraz Doroty Bzdyli. Przedstawienie "Czekając na dzień" towarzyszy wystawie "Wokół nas morze ognia", którą zwiedzili już licealiści.
Grupa filmowa FANI KINA I FILMU
Grupa filmowa FANI KINA I FILMU z CX Liceum Ogólnokształcącego im. Roberta Schumana z Warszawy filmem Kazimierza Karabasza i Władysława Ślesickiego rozpoczęła swój udział w programie edukacyjnym "Filmoteka Szkolna". Zdaniem członków grupy pomiędzy życiem młodzieży w latach 50. XX wieku a życiem młodzieży w latach 20. XXI wieku można dopatrzeć się wiele podobieństw. Dotyczą one m.in. młodzieńczego buntu, stosunku młodych ludzi do szkolnictwa i pracy czy spędzania czasu wolnego. Nastąpiło wiele zmian w różnych sferach i dziedzinach życia ale pewne działania oraz sposoby myślenia pozostały niezmienne. W dalszej części zajęć padł ciąg skojarzeń z rzeczownikiem zbiorowość. Uczestnicy spotkania udzielili odpowiedzi na szereg pytań dotyczących przynależności: dlaczego jej potrzebujemy, jakie są jej oznaki, co powoduje jej chęć i czym się różni przynależność do grupy od przynaleźności do rodziny
Święto Niepodległości
Uczniowie klas I-III SP nr 371, wraz ze swoimi nauczycielami i Panią Dyrektor Moniką Kalatą, zgromadzili się przed budynkiem szkoły, by z mieszkańcami Mokotowa świętować nadchodzący dzień 11 listopada, Narodowe Święto Nieodległości. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny, a następnie wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".
Licealiści w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL
We czwartek (9.11.2023) uczniowe klas IIa i IVc LO naszej szkoły odwiedzili Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie. Zapoznali się tam z historią tego miejsca i bohaterów w nim przetrzymywanych. Dwugodzinna lekcja z przewodnikiem, podczas której poznali losy wielu ważnych postaci w historii Polski, w tym samego Witolda Pileckiego, wzbudziła w uczniach smutek oraz zmusiła do refleksji.
Warszawska akcja Zima w mieście 15.01 - 26.01.2024 r.
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 15 stycznia – 26 stycznia 2024 r.
Już od 24 listopada 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznejedycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak, jak co roku wokresie ferii, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy,będą miały zapewnioną opiekę oraz różnorodne zajęcia.Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2024 adresowana jest do uczniówwarszawskich szkół oraz dzieci (uczniów) mających stałe miejscezamieszkania w Warszawie_ (status ucznia przysługuje osobompobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych wokresie od 1 września do 31 sierpnia, oddział przedszkolny jestpodstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w składstruktury organizacyjnej szkoły podstawowej).
Projekt w Krzyżowej
Szanowni Uczniowie,
chciałabym zaproponować Wam projekt międzynarodowy w Krzyżowej - temat: „Twoja historia - Moja historia”. Zaplanowany termin 26.02- 02.03.2024 r.
Zajęcia odbywają się w grupach w formie warsztatów w języku angielskim w Krzyżowej. Jest to okazja do rozwijania nie tylko umiejętności językowych (15 osobowe grupy licealistów z Polski i Niemiec ) jak również do poznawania historii, Unii Europejskiej i zagadnień z nią związanych jak i integracji. Będę miała na uwadze opinię nauczyciela języka angielskiego i wychowawcy podczas zbierania grupy.
Integracja Ia w Kazimierzu Dolnym
W październiku klasa Ia CX LO udała się na dwudniowy wyjazd integracyjny do Kazimierza Dolnego. Uczniami opiekowały się nauczycielki: p. Agnieszka Dziurda (wychowawczyni) i p. Agnieszka Książek. Licealiści zwiedzali renesansowe miasteczko w formie gry terenowej, jedli kazimierzowskie koguty – tradycyjny, lokalny wypiek ze słodkiego ciasta, a wieczorem udali się na zwiedzanie wąwozów przy świetle pochodni. Następnego dnia podczas zajęć integracyjnych doświadczyli m in. chodzenia w tzw. pijanych okularach, rozpalali ogień za pomocą krzesiwa i przeszli krótki kurs survivalu. Uczniowie prowadzili także "dochodzenie w sprawie tajemniczej zbrodni na wilku". Po południu zwiedzili ruiny zamku w Janowcu, spacerowali po okolicy. Bawili się tak dobrze, że niektórzy z nich nadal nie wiedzą, kto zabił wilka. :)
Klasa IIId w Kinotece
Akademia Dokumentalna w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki to m.in. cykl spotkań pod hasłem "Filmowe piątki z klasą". Licealiści wraz z nauczycielką p. Kamilą Jędrzejczyk zainteresowani tematyką filmową wzięli udział w pokazie filmu "Georgie ma się dobrze" połączonego ze spotkaniem edukacyjnym prowadzonym przez eksperta z dziedziny psychologii.
Sportowa SP 371
Gratulujemy nauczycielom wychowania fizycznego i zaangażowanym uczniom.
Teatralna Ie
Uczniowie klasy 1e wraz z wychowaczynią p. Krystyną Michałowską wybrali się do Teatru Polskiego na dwa przedstawienia: "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Jarosińskiego oraz "Tango" Sławomira Mrożka w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego.
4
Klasa Ie w POLIN
19 października 2023 r. uczniowie klasy 1e wraz z wychowaczynią Panią Krystyną Michałowską udali się do warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zwiedzili tam wystawę stałą "1000 lat historii Żydów Polskich. Poza tym obejrzeli dwie wystawy czasowe: "Wokół nas morze ognia" i "Płonące".
8
Chemia doświadczalna
Zajęcia koła chemicznego są świetną okazają, by uczniowie klas 7a SP 371 oraz 1b i 2b CX LO wykonywali ciekawe doświadczenia chemiczne z językiem angielskim pod kierunkiem swoich nauczycieli.
5
Międzynarodowy Dzień Kropki
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie klas pierwszych i IId liceum oraz VIa oraz Va SP wykonali nietypowe ćwiczenie. Pracując w parach sporządzili sobie nawzajem portrety. I nie byłoby w tym nic dziwnego i trudnego gdyby nie fakt, iż do ich wykonania mogli użyć jedynie czterech figur geometrycznych: okręgu, trójkąta, kwadratu i prostokata. Autorów najlepszych prac nagrodzono publikacjami edukacyjnymi.
Ślubowanie uczniów klas I SP
13 października w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość. Dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 371 oficjalnie zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej Zespołu Szkół nr 59. Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszaków, a potem pasowanie na ucznia każdego pierwszoklasisty przez Panią Dyrektor Monikę Kalatę. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w czasie całej edukacji.
Sukces drużyny
Uczniowie CX Liceum zajęli III miejsc podczas rozgrywek piłki ręcznej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Gratulujemy zawodnikom, jak również ich trenerowi - Panu Krzysztofowi Pasickiemu, którzy odnieśli sukces.
2
Piękny czas na Roztoczu
Trzydniowa wycieczka na Roztocze dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Uczniowie z klas 2c, 4a, 4b i 4c, wraz z opiekunami: p. Beatą Kuśmierczyk, p. Lidią Michalak, p. Renatą Wilczyńską-Kość, uczestniczyli w wyjeździe rekreacyjno-krajoznawczym do Zwierzyńca, którego celem była integracja oraz poznanie przyrody Roztocza.
Nagrodzone nauczycielki
Z radością pragniemy podzielić się wiadomością, że dwie nauczycielki Zespołu Szkół nr 59 zostały wyróżnione za swoją pracę dydaktyczną i wychowawczą z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Elwira Kopeć, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej otrzymała Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy, Pani Anna Zaczek, nauczycielka matematyki w SP i LO otrzymała Nagrodę Burmistrza dzielnicy Mokotów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy.
Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe
Kalendarz
- lis
- 22
- Pałac w Wilanowie - lekcja z przewodnikiem dla kl. 6a SP371
- 22.11.
- Inne wydarzenie
- lis
- 26
- Wyjście kl. IIa, IId na spektakl Historia Henryka IV Williama Szekspira w Teatrze Polskim.
- 26.11.
- Wydarzenie kulturalne
- lis
- 26
- Udział kl. IIIc, IIId w wykładzie na Wydziale Prawa i Administracji UW - zawody prawnicze i systemy prawa.
- 26.11.
- Inne wydarzenie
- gru
- 06
- Mikołajki
- 06.12.
- Wydarzenie kulturalne
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 240174