• Sukces drużyny

• Uczniowie CX Liceum zajęli III miejsc podczas rozgrywek piłki ręcznej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Gratulujemy zawodnikom, jak również ich trenerowi - Panu Krzysztofowi Pasickiemu, którzy odnieśli sukces.

• Piękny czas na Roztoczu

• Trzydniowa wycieczka na Roztocze dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Uczniowie z klas 2c, 4a, 4b i 4c, wraz z opiekunami: p. Beatą Kuśmierczyk, p. Lidią Michalak, p. Renatą Wilczyńską-Kość, uczestniczyli w wyjeździe rekreacyjno-krajoznawczym do Zwierzyńca, którego celem była integracja oraz poznanie przyrody Roztocza.

Jesteśmy zadowoleni, gdyż zrealizowaliśmy większość celów zawartych w programie, w tym m.in. zwiedzenie Szczebrzeszyna (Muzeum Starych Zegarów, budynek dawnej synagogi, Kościół św. Mikołaja, Zwierzyńca oraz wędrówka szlakami turystycznymi: Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej – obszar Szumy na Tanwią, trasa ze Stawów Echo do Florianki - a tam obejrzenie jedynego w swoim rodzaju gatunku konia – konika polskiego. Pogoda nam dopisywała, humory w większości też, co sprawiło, że 13-kilometrowy spacer minął w miłej atmosferze. Warunki pogodowe były też na tyle sprzyjające – było chłodno, lecz bezwietrznie, że uczniowie odbyli kilka rozgrywek w badmintona oraz meczów siatkówki plażowej, a nawet poszerzali swoja wiedzę uczestnicząc w lekcji języka polskiego.

Śpiewy i integracja przy ognisku oraz zajadanie pysznych kiełbasek i pizzy z ogniska, umiliły nam ostatni wieczór naszego pobytu.

Opracowała: p. Renata Wilczyńska-Kość

• Nagrodzone nauczycielki

• Z radością pragniemy podzielić się wiadomością, że dwie nauczycielki Zespołu Szkół nr 59 zostały wyróżnione za swoją pracę dydaktyczną i wychowawczą z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Elwira Kopeć, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej otrzymała Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy, Pani Anna Zaczek, nauczycielka matematyki w SP i LO otrzymała Nagrodę Burmistrza dzielnicy Mokotów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy.

• Podlasie wielokulturowe - trzydniowa wycieczka klas V i VI

• Podczas wyjazdu uczniowie klas V i VI szkoły podstawowowej zwiedzili Rezerwat Żubrów w Puszczy Białowieskiej, Narwiański Park Narodowy, poznali świat występujących tam roślin i zwierząt. W Białymstoku, Tykocinie i Supraślu spotkali się z kulturą ludności z Podlasia tym z kulturą żydowską i prawosławną. Brali również udział w grze historycznej w Centrum Zamenhofa i warsztatach w Muzeum Papiernictwa.

• Warsztaty klasy Ie pod hasłem "Jutro? Zacznij teraz"

• 28 września 2023 klasa 1e wzięła aktywny udział w warsztacie o Tadeuszu Mazowieckim "Jutro? Zacznij teraz" towarzyszącemu Nagrodzie Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego.

Warsztat pozwolił uczniom lepiej poznać postać pierwszego premiera wolnej Polski i związany z nim ważny fragment historii naszego kraju. Poza tym stworzył bezpieczną przestrzeń do rozmowy o różnych formach aktywizmu społecznego. W trakcie spotkania odbyła się projekcja filmu krótkometrażowego Małgorzaty Świderskiej "Rewolucje przeprowadza się przez telefon" wyprodukowanego przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Warszat przeprowadził Marcin Majkut.