Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Program ten jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we Współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Całkowita kwota dofinansowania dla naszej biblioteki wynosi 15000 złotych. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, wymianę i uzupełnienie lektur oraz zakup elementów wyposażenia biblioteki. Ponieważ program ten jest skierowany do uczniów szkoły podstawowej, zwracam się z prośbą do uczniów naszej szkoły o podawanie propozycji tytułów książek, po które byście chętnie sięgnęli. Proszę także o pomoc w wyborze rodziców i nauczycieli. Na pewno jest wiele interesujących wydawnictw, które powinny zasilić księgozbiór biblioteki szkolnej.
p. Edyta Bartnik
bibliotekarka szkolna